На промоцији серије „На веслу прича – Будва“ у Модерној галерији Будва, којој су поред бројних Будвана присуствовали актери и аутори серије као и конзул Србије Зоран Дојчиновић, приказана је заједничка епизода серије „Ватра од Дон Кихота“ у којој у паралелном интервјуу ствараоци из Будве суочавају своје ставове на тему одрживог развоја, модерног свијета, стања животне средине и стваралаштва.
Нетипично, промоција је започела песмом аутора концепта и редитеља серије Растка Шејића:
„Када запливаш са духовима / Свих оних којих нема / Твоје јато сече таласе / Сигуран од урока / Опасности и немани / Буди свестан / Традиције добра / Чиста образа / И потпуно лично / Са плаветнилом / Светског мора / Твоја храброст / Није ствар очаја“
Након пројекције заједничке епизоде уследио је громогласан аплауз, а Жељко Комненовић, извршни продуцент и председник Матице Боке, је започео разговор са ауторима серије речима: „Хвала вам на овако топлом пријему ове заједничке епизоде, сада видите како се веслало и како се причало, и мислим да је одлична илустрација циља нашег прегалаштва. Пуштамо у ово наше море једну поруку у боци која ће да траје, а коју ће наћи генерације које долазе, да могу да виде како се на прагу овога миленијума Бокељи и Будва боре са модерним временом, шта ново настаје а шта нестаје. Наших седам аутора из Будве су заиста маестрално испричали своје приче о Будви и њеној природи и култури, које ћете имати прилику да видите у индивидуалним епизодама од 22. јула на програмима Радио- телевизије Србије. Без Општине и ТО Будва овај пројекат који креира, бележи и чува заоставштину Боке не би био остварен.“
Растко Шејић је на питање о објашњењу песме и актуелним наставцима серије, која се емитује седам година и која до сада има већ 80 епизода, одговара: „Нека дела говоре за себе. Индивидуални приступ свакој причи, изградња уметничког дела свим доступним кинематографским средствима, један потпуно ауторски третман несвојствен ТВ продукцији, нашли су своју публику и кључ су успеха серије „На веслу прича“. Сви ови дивни ствараоци заједно су нама и публици испричали једну целовиту причу о духу Будве, суштински пренели љубав према свом граду. И драго нам је да серија збиља прераста у озбиљну филмску антологију модерне књижевности, како је назвао Гојко Божовић, у трајно сведочанство о постојању духа на овим просторима, чијем убијању на жалост сведочимо свакодневно. Иако фурешт, свеже поцрвенели од једног дана на мору, овде се осећамо као код куће, јер већи део екипе је директно везан за Боку Которску. Нема године, још од када је моја мајка била трудна са мном, да нисам скочио са мула на Бјелилима.“
Зоран Мујбеговић, академски сликар и арт директор серије метафорично је причао о бури, која је у том тренутку хујала уличицама Старог града: „Ја сам цео живот провео овде, матор сам, знам Будву и људе још од када су изван града постојале само две-три кућице. Превише заборављамо. Сви се чуде овој бури која већ пар дана дува. У ствари, у Боки Которској се ова бура зове Петрови коњи. Таласи који од Верига иду ка Луштици. Они су увек дували пред Видовдан. То рибари знају.“
Владимир Лешић, композитор и дизајнер тона серије: „Моја веза за Боку и Црногорско приморје је давна, моји преци су, поред осталих грађевина у Херцег Новом, сазидали кућу испод манастира Савина и ја сам тако више од пола живота био везан за тај град и део Боке. Међутим, случајност ме довела да сам војску служио осамдесетих година у Кумбору, те сам тада обишао сваки кутак обале и мора и упознао суграђане и њихову културу коју до тада нисам знао тако детаљно. Пролазећи све градове у току снимања ове серије, а било их је петнаестак, од Кањиже до Будве, искусили смо додатно музичку традицију свих крајева. Надам се да успевам да повежем суштину која спаја цео регион, те корене, у једном модерном руху.“
Александар Серђо Калезић, директор фотографије Будванских епизода серије, најављен је као „најбољи фудбалер у екипи, бивши првотимац ФК „Слога“ из Кртола“ о свом раду рекао је следеће: „На барку сам провео велики део живота. Брат и ја смо имали неки Томосов мотор који је више био покварен него што је радио, па смо веслали и причали. Када ме је Растко позвао да се прикључим овом концепту на мору обрадовао сам се изазову. Као креатор слике, мој задат је био да пренесем атмосферу градова и природе које одлично познајем, да визуелизација да причама нову димензију. Снимали смо из ваздуха, воде, са површине мора. Надам се смо испричали занимљиве приче заједно.“
Ранко Павићевић, новинар и публициста захвалио се продукцији и екипи: „Много сам радио на телевизији, направио велики број репортажа, али сам увек сањао о оваквој екипи као што су наше колеге из „Шта хоћеш“. Сигуран сам да делим мишљење свих актера, имали смо задовољство да радимо и да се дружимо са врхунским професионалцима, о чему сведочи и ова епизода коју смо вечерас имали прилику премијерно да погледамо.“
Мирослав Лукетић, историчар и публициста: „Свака част на овоме што сте направили за Будву. Можда ће некоме наша мишљења у овој заједничкој епизоди зазвучати преоштро, јер се чује и види све што постоји у Будви, и лепо и ружно, али сматрам да смо овим показали да смо слободни људи, под притиском разних неслобода, да је у демократији право на другачије мишљење основно.“
Осам епизода серије „На веслу прича“ из Будве биће емитоване на програмима РТС од 22. јула.